| Rockerrockin a întrebat:

Am aproape 15 ani si respir greu de ceva timp, ar trebui sa ma ingrijorez? De la ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O vizita la medicul de familie ar elucida dilema ta!

| costelus323 a răspuns:

Poti avea deviatie de sept.

| Anonim20143 a răspuns:

Afecțiunea de care suferi tu se poate numi uneori Dispnee. La vârsta ta nu cred că ar trebui să te ingrijorezi prea tare deoarece ești tânăr iar afecțiunile pulmonare/cardiace grave apar cu precădere la vârste mai înaintate. Totuși dacă respirația îngreunată vine la pachet și cu dureri toracice(dureri in piept), stări de amețeală, tuse persistentã, tahicardie (accelerarea bătăilor inimii) sau alte simptome asemănătoare îți recomand o vizită la medicul de familie care (dacă considera ca este vreo afecțiune cardiacă sau pulmonara gravă) te va trimite la un specialist.

| GnCosmin a răspuns:

Si eu am aceeasi varsta. Am fost la un control si am un fel de asm...e bine sa mergi si tu sa nu se agraveze