| anonim_4396 a întrebat:

Azi de dimineata m-am trezit cu un fel de greata care devine mai mare sau mai mica. Respir cu greu in tot acest timp. Tin sa mentionez ca atunci cand ies afara ma simt okey, aproape normal. Ce ar trebui sa fac in situatia asta? Am 13 ani, sunt fata happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Aeriseste-ti camera mai des.Ar trebui un control la medic, totusi.

8 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Consulta medicu spre binele!
Vorbeste cu parintii tai de problema si sa ia ei o decizie pentru tine!

| doc69 a răspuns:

Control la medicul de familie si analize... vorbeste cu ai tai.

| BSwwatch a răspuns:

Simptome de greata are toata lumea, nu ai de ce sa te temi! ai prieten?

| anonim_4396 explică (pentru BSwwatch):

Nu si nu iti face griji: nu sunt ca celelete fetite fara copilarie sa o faca...

| BSwwatch a răspuns (pentru anonim_4396):

Perfect! e ceva trecator atunci.

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Si mie mi se intampla asta! Ii din cauza aerului inchis! Mie mi se mai intampla cand imi e frig! Respira si inspirea, fa asta de 3-4 ori in fata unui geam deschis si iti trece~! Eu asa fac!

| DrewAndrew a răspuns:

Da, are dreptate darrio2007! Iti aerisesti camera si in acest timp poti sa stai la geam, sa iesi afara... sau sa mananci ceva, poate fi de la lipsa de calciu!

| Gabiiiii a răspuns:

Mergi la medicul de familie pentru o consultatie amanuntita!