| andreyush99 a întrebat:

Am auzit ca daca mergi la un doctor sa te taie sub limba iti trec cosurile. E adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Daca ar avea rezultate metoda asta ar folosi-o toata lumea. Din pacate, acneea se trateaza medicamentos, si, in multe cazuri, necesita rabdarea pana la aparitia efectelor. http://www.i-medic.ro/boli/acneea

| mona a răspuns:

E prima data cand aud asa ceva

| antimulte a răspuns:

Nu stiam sa aiba vreo legatura, deci nu, nu cred ca e adevarat. Daca s-a intamplat cuiva poate e doar coincidenta. Dar totusi poti intreba medicul care iti face asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Taiatul sub limba e o practica medievala care nu are nicio legatura cu medicina

| Niiiicu a răspuns:

laughinglol,nu

| petre059 a răspuns:

Acele nu este doctor stiu de ce vorbesti, taie sub limba pentru diferite boli(hepatita stiu sigur) l-am vazut la tv, dar de cosuri nu a pomenit nimic, e undeva in Oltenia.

| SLS a răspuns:

Doamne,ce-am ajuns sa aud.Ce legatura sa fie intre una si alta? Nu cred.

| pati2021 a răspuns:

Nu as crede un aca asta, e prima oara cand aud si sunt destul de uimita, dar din cata biologie am studiat, de asigur ca nu are nici o legatura