| anonimul0724 a întrebat:

Am avut 99.2 kg acum o lună.
Acum am 91.3.
Am renuntat complet la pâine, dulciuri și suc.
Am 1.85 inaltime si sunt baiat.
Vreau sa ajung la 82kg.
Cum pot sa slabesc fără să le pun după la loc?
O sa revin la pâine și na câte un dulce mai merge(Mai rar).
Dau funda celui ce ma ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IonutR1 a răspuns:

Cam ti-ai raspuns singur la intrebare. Renunta la paine, dulciuri fast-food si toate astea. Acuma sigur te gandesti ca zic asta pentru ca am vazut asta peste tot pe net, dar asta e cam ce mai buna. Daca iti faci un stil de viata asa, cu multe legume, proteine si exercitii vei reusi sa slabesti. Si inca ceva. sa nu te gandesti sa te apuci de regimuri din alea agresive precum e ala prin care bei doar apa pentru a-ti trece foamea deoarece corpul "inregistreaza" o anumita greutate. Daca tu sa zicem ca tu reusesti sa ajungi la greutatea dorita, cu siguranta o sa vrei sa mananci din nou, pentru ca sigur esti normal la cap, si atunci corpul v-a incepe sa puna din nou greutate pe el deoarece el stie ce greutate trebuie sa aiba si mai mult te vei ingrasa. Cam asta e. Tu poti sa faci ce vrei, dar eu ti-am dat un sfat. Multa bafta!

| anonimul0724 explică (pentru IonutR1):

E prea mult sa dai 2kg pe saptamana?

| aXy99 a răspuns (pentru anonimul0724):

E cam mult. 1kg ar fi ideal.