| Sebastian1337 a întrebat:

am avut aseara un vis in care am vazut o imagine alba si am avut o senzatie nasoala cand am vazut imaginea alba in somn. Posibil sa patesc ceva ca am visat o imagine alba si am avut acea senzatie? Astept pareri.Si ce semnifica.Imi este frica, deoarece n-am mai visat acea imagine alba si nici n-am mai avut acea senzatie.Astept pareri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cred că asta e o problemă de competența carvăzătoarei Siberia sau a Tămăduitoarea Matilda sau a ghicitoarei Mama Maria de la Buzău. Nu e de joacă cu asta! Parol.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca te-ai speriat de la atat, imi e si mila de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Iti moare cortexul vizual. Du-te la doctor sa-ti puna altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum serios vorbind. Senzatia aia "nasoala" era ca nu te puteai misca si parca vibra corpul? Daca da a fost o amarata de paralizie in somn.

| Sebastian1337 explică (pentru anonim_4396):

Si chestia cu imaginea alba? Posibil sa patesc ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sebastian1337):

Eu stiu ca in SP(sleep paralysis) e ceva normal sa vezi alb. Roaga-te sa fie SP si nu altceva mai rau precum cortexul vizual bulit. Du-te la doctor si spune-i cum a fost.

| Sebastian1337 explică (pentru anonim_4396):

Deci pot sa patesc ceva si e de rau? si sa ma ingrijorez?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sebastian1337):

Incearca sa te ingrijorezi pana maine. Maine cand te scoli zi daca s-a mai intamplat inca odata. Daca s-a mai intamplat si in noaptea asta doar ca te-ai ingrijorat, nu e nimic rau.

| Sebastian1337 explică (pentru anonim_4396):

Si daca nu mai visez? Sau daca visez asta fara sa ma ingrijorez?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sebastian1337):

Daca nu mai visezi asta e. Daca visezi fara sa te ingrijorezi incearca sa tii minte si ce-o fost inainte si dupa, si spune-i unui doctor.

| sierra1 a răspuns (pentru Sebastian1337):

E târziu, ai pățit deja

| sierra1 a răspuns (pentru Sebastian1337):

Copile, du-te și te culcă. La 13 ani ar trebui să te speli pe dinți și să te culci la ora asta. Și mâine să te joci iar cu mașinuțele.

| Claxon987 a răspuns:

Nu se intampla nimic, stai linistit

| Andreea102102 a răspuns:

Visele nu au intotdeauna o semnificatie, este posibil sa ti se intample ceva ciudat, dar nu moarte, nu te teme, sau este posibil ca unui apropiat mort de al rau sa i se facut dor de tine❤