| Adrian_Paraschiv_1993 a întrebat:

am avut o perioada nasoala de stres cu niste noptii nedormite si o perioada grea am trecut prin multe, am fumat droguri si cred ca si asta mia afectat inainte de a intra in perioada asta. vreau sa stiu si eu ce sa fac de la droguri oare am spasme musculare peste tot? stresu acumulat? si nu pot sa ma duc la medic pentru ca am fobie adica imi iau atacuri de panica (Cred ca atacurile astea sunt de la droguri ) nu stiu intelegetima ca daca iau analize imi iau atacuri de panica vreau ceva sa ma ajute sa scap de astea ma gandesc sa n-am vreo boala grava. dar nu cred ca am citit pe net ca e de la stres spasmele. si astea si am vederea in ceata. de la droguri si de la noptile nedormite stresu acumulat mi se zbat muschi peste tot, in corp. Rog seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Mergi la medic de urgenta. Daca faci atac de panica acolo, ei vor sti ce e de facut.Nu sta asa.

| 141414 a răspuns:

Ce ai de facut este sa te relaxezi si sa te indepartezi de orice ar putea fi un viciu, sa mananci sanatos, echilibrat (dar si ciocolata ajuta) si sa iei contact cu natura, sa te plimbi sa iei aer, poate sa faci sport daca iti place si bineinteles sa dormi. Iti vei reveni. Dar nu recurge la pastile! Si sa stii ca in analize nu se vede daca ai consumat droguri, decat in acelea speciale pentru a le detecta, iar daca este vorba de etnobotanice, alea dispar din sange in cateva ore. Deci daca va fi nevoie sa mergi la medic, fa-o cu incredere, fara panici. Succes!

| Adrian_Paraschiv_1993 explică (pentru 141414):

Fratioare eu nu vreau sa-mi iau atacuri, cand sunt undeva intr-un cabinet atunci raman asa fara aer nu mai pot sa respir nu stiu, si ameteasc si mi-e frica sa nu pierd controlu sa lesin sa mor... nu stiu daca ma intelegi prin ce trec.

| Adrian_Paraschiv_1993 explică:

Am uitat sa mentionez ca eu nu fumam nici tigari normale si am bagat vreo 3, 4 tigari de legale, oare sa-i spun asta medicului?

| 141414 a răspuns (pentru Adrian_Paraschiv_1993):

Daca au fost doar trei patru cel mai probabil nu au avut niciun efect asupra starii tale de sanatate si nici nu se vor vedea la analize. Deci poti sa te duci la doctor linistit si el va stii cum sa te ajute. Si daca o sa ii zici de droguri desi nu cred ca e cazul nu vei pati nimic. Dar nu mai consuma, mai ales legale, e cea mai mare prostie si o sa regreti toata viata.

| Adrian_Paraschiv_1993 explică (pentru 141414):

Stiu frate, maine ma duc sa vad ce rezolv am citit pe net si mi se potrivesc toate simptomele de la Spasmofilie si tulburarea de vedere si miodezopsii ma gandeam ca mi-am distrus creierul, oricum sper sa imi treaca, app ai avut vreodata spasme din astea sa t-i se zbata carnea pe tine.

| 141414 a răspuns (pentru Adrian_Paraschiv_1993):

Da, am vazut si mai rau din nefericire, dar nu tin mult timp, stai linistit. Mai ales de la cateva tigari. Doar nu te panica.Si nu mai citi chestii pe net, se aplica efectul placeboo. vei vedea ca nu e asa grav cum crezi. Oricum legalele te prajesc grav, dar nu e cazul deocamdata. Si ai grija.

| Adrian_Paraschiv_1993 explică (pentru 141414):

Ok multumesc mult frate! O sa tin cont de sfatul tau!