| LoveItachi4Ever a întrebat:

Am avut un concurs de batati unde am facut intindere de ligamente si ceva contuzie grava sau ceva de genul. Am avut piciorul pus in atela dar eu dupa o zi, doua l am dat jos si am jucat baschet, m am dat cu bicicleta am facut mult efort cu el desi doctorul a zis ca ar fi fost necesar si pana la o luna sa stau cu el in atela. Problema este ca acum din data de 18 martie cand m am lovit pana in 7 aprilie m a durut doar putin dar acum ma doare ingrozitor multe dintre cunostinte au spus ca este prea devreme si voi ramana cu urmari si acum imi dau seama ca au avut dreptate! Ma doare teribil si abia mai pot merge pe el si am incercat ieri cand nu ma durea asa rau sa alerg si nu mai am putut eu fac sport si nu pot sa ma abtin sa nu fac miscare si sa ma joc dar daca raman cu urmari si nu voi mai putea merge drept pe picior? Ce sa fac? Sa ma duc la doctor? Funda! crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Du-te la medic pentru consult si respectarea indicatiilor medicale.

| ChiyoTheo a răspuns:

Cel mai bun e sfatul unui doctor. Iar de data asta ai face bine sa il asculti pana la capat.