| Anoonimus a întrebat:

TPU,
Am avut un vis umed dar de data aceasta a fost diferit... Sperma era apoasa si deloc vascoasa.E vreo problema la mine? Alte intrebari: Contine mai putini spermatoozoizii? Traiesc mai mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Se numeste polutie nocturna ceea ce ti s-a intamplat!
nu este neobisnuita consistenta, s-ar putea sa fi fost mai mult lichid preseminal care este mai apos!
nici consistenta spermei nu este mereu aceeasi, depinde de multi alti factori!
exista spermatozoizi si in lichidul preseminal, dar mult mai putini decat in sperma propriuzisa!
in mediul nepropice spermatozoizii mor repede, insa, cand se afla in interiorul unei fete/femei, pot trai pana la 7 zile!
sper ca ti-am fost de folos, o zi buna sa ai happy

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Se pare ca tu ai o obsesie cu asa ceva, nu este prima intrebare pe care o pui in legatura cu problema asta. Si pun pariu ca mai mult de 12-13 ani nu ai, deci preocupa-te de alte treburi copile, nu de asa ceva. Si stai linistit ca nici nu mori repede, nici nu traiesti mai mult si nici nu ramai fara mostenitori mai tarziu, daca te preocupa atat de mult subiectul asta.
Vezi-ti de treaba si lasa prostiile astea, deocamdata nu-s pentru varsta ta, sa mai cresti si vei intelege mult mai multe despre organismul tau.

| Anoonimus explică (pentru PangeeaRogvaiv):

Am fost bolnav de T.O.C. si imi este foarte frica ca cineva din familie sa nu ramana insarcinata...Asta ma omoara! :-sworriednail biting