| ioneldan a întrebat:

am fost nascut prematur la 6 luni pe 1decembrie 1997 si am fost scos din incubator pe 2 februarie 1998.
intrebarea mea este:
1.eu am inceput sa ma dezvolt normal in inaltime din 2 februarie 1998?
2. varsta mea biologica decat cea de pe certificatul de nastere(7 12 1997) ar fi 15 ani?
funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MâţulMov a răspuns:

1Pai depinde de inaltimea si greutatea ta, dar depinde si de activitatea fizica si psihica.
aaaaa pai ziua ta este data cand te-ai nascut, deci numarati anii din 1 dec. 1997