| labus a întrebat:

Daca m-am inascut prematur la 6 luni cand am fost scos din incubator am inceput sa ma dezvolt normal in inaltime, nu? funda si restul vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Si eu m-am nascut tot prematur, la 7 luni si nu am probleme cu inaltime, la 16 ani aproape l-am intrcut pe tata. laughing Asa ca stai linistit.Se spune ca cei nascuti prematur se dezvolta mai putin, dar acum depinde si de parintii, adica de ce inaltime au acestia si cu care din ei semeni mai mult. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Georgiaanaa123 a răspuns:

Da toti copii indiferent de cum sau nascut se dezvolta normal. doar coii care au o anumita boal nu se dezvolta normal pre cum cei mici ei cres o anmita perioata pana pe la 22 de ani apoi raman asa mici. funda?