| claudiu95_8443 a întrebat:

am fost si eu la ORL la doctor la un consult la urechi pentru ca ma durea urechea dreapta si doctorul care ma consultat la ureche mi-a spus ca am otita Media Externa nu interna si mia prescris o reteta in care mi-a dat apa oxigenata amoxicilina si cam atat si am mai luat un ibuprofen sau nurofen ca tot asta este si as dori sa stiu ca cand am luat un ketonal forte de la farmacie mie atuncia imi vajaia ruechea adica pocnea si se da dea drumu la ureche sa vajaie si acum a pocnit si mi sa desfundat si as dori sa stiu daca mi-a trecut ca nu mai ma doare nu mai ma inteapa nu mai simt nimica absolut doar mai imi pocneste putintel asa are ceva daca imi pocneste va rog sa imi spuneti din tot sufletu meu are ceva daca imi pocneste

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu ai nimic stai linistit asa am parit si eu numai ca eu eram la ambele urechi mie mi-au trecut pocniturile intr-o saptamana trebuie sa te dai in continuare cu ce ti-a prescris medic si iti va trece nu ai ce sa faci, tie numai iti pocneste eu mai auzeam si un glas ca si cum ar rasuna adica de 2 ori, iti trece trebuie sa ai rabdare.