| Anoniq a întrebat:

am inceput sa am niște pierderi de memorie, dar de scurta durata, dacă vreau sa caut ceva pe internet, intru sa caut si uit ce voiam sa caut dar abia peste 10-15 secunde imi reamintesc, sa fie din cauza lipsei de vitamine? Am sa merg si la medic dar nu in această perioadă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa bei ceai Gingko Bilboa, cate o cana la intervale de 3-4 zile, timp de 2-3 luni.
Daca nu ajuta, atunci mergi la medici.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La câteva secunde nu se pune că ai pierderi de memorie.

| doctorandus a răspuns:

Dap, si eu pateam asa cand foloseam Scroogle, pentru ca Scroogle baga propaganda anti-Google si pana citeam eu ce scrie acolo uitam ce voiam sa caut. Deci e din cauza ca ceva te distrage.

| Panamax a răspuns:

Stiu eu niste pastile pentru memorie foarte bune. Ceva cu r Cum imi aduc aminte cum se numeau iti spun.

| laSoledad a răspuns:

Asta i se poate intampla oricui. E mai mult un deficit de atentie. Te concentrezi la prea multe lucruri deodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea-s normale, fie cum a zis laSoledad, fie esti stresat cu un lucru dar te concentrezi fix pe el.

| Dana2103 a răspuns:

Sau de la consum excesiv de zahar, de la mast. urbare etc

| Nonolita a răspuns:

Prea mult net!
Dar va fi grav cand vei pune oua la fiert si le vei gasi prajite in coaja.

| LaElly11 a răspuns:

Este normal să ai unele pierderi de memorie, cred că fiecare are. Totuși, ar putea fi uneori de la stres, oboseală, agitație etc. Poate îți încarci creierul cu prea multe deodată sau încerci să faci mai multe lucruri și sari de la una la alta, ceea ce te derută.