| goldenbullet a întrebat:

Am inceput sa merg la sala cam de o luna si am inceput sa slabesc. Eu am mers ca sa pun muschi/sa pun putina greutate. Ce trebuie sa fac ca sa pun greutate? !

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Sa mananci mai mult decat consuma corpul tau. Intra pe un site de nutritie ca sa mai inveti cate ceva. Nu e chiar ok sa te duci la sala fara sa stii mare lucru.

| NDC12 a răspuns:

Cel putin 5 mese pe zi.
Un antrenament corect ( 4 zile pe saptamana e suficient ). Odihna, eventual si niste suplimente. Nu ne-ai dat niste detalii cum ar fi greutatea/inaltimea ca sa iti putem spune mai multe.

| RaduManole a răspuns:

Sa mananci
La sala nu te ingrasi, pui muschi, dar, in acelasi timp slabesti

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaduManole):

Nu ai cum sa pui muschi si sa slabesti in acelasi timp, asta e o aberatie de copii mici.

| deathy a răspuns:

Cate kilograme ai? De cate ori pe saptamana mergi la sala? Cum ti-ai grupat antrenamentele? Cate mese pe zi ai?

| stefanfanu a răspuns:

Pai dai slana jos iar cu timpu se pun muschii