| marius007 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu daca merg la sala ce trebuie sa mananc, ca sa fafc muschi si sa slabesc? imi ziceti va rog

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Tu esti femeie de ceri funda? Habar n-ai cat te coboara asta in ochii cuiva.

Si CU CE NAIBA te ajuta multe fructe si legume? cu NIMIC, pentru sala ai nevoie de PROTEINE ( cat sa-ti asiguri 2 grame pe kg-corp zilnic, asta e cel mai important ) si CARBOHIDRATI. Abia apoi intra altele ( fructe, legume, grasimi sanatoase, etc. ).

Dar fara 4-5 mese pe zi bogate in proteine si carbohidrati, nu faci mari lucru.

Mai documenteaza-te inainte sa cersesti o funda ca o femeie disperata.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu poti sa slabesti si sa faci muschi in acelasi timp, ce e mai important pentru tine acum, sa slabesti sau sa faci muschi?

| DjCristian a răspuns:

Mic dejun:
- ceai
- 2 lingurite miere
- sunca Praga 100 g
- un ou fiert moale
- o felie de paine cu tarate
Gustarea ora 10:
- un baton proteic

Pranz:
- muschi de vita la gratar (150 grame) cu fasole verde + 5 g ulei
- o salata verde 200 g cu rosii si castraveti cu 3 g ulei si lamaie
- o portocala

Gustare ora 16:
- 4 nuci (pentru continutul in arginina)

Cina:
- un iaurt
- rosii umplute cu branza slaba de vaca
- peste la cuptor cu salata de varza
- o para
Sper că te-am ajutat fundă te rog!

| Cosmin86 a răspuns (pentru DjCristian):

Alt cersetor de funde, copy/paste la un regim de pe net, din care nu ai inteles nici macar 10 % ( probabil HABAR NU AI ce e arginina ) dar cersesti funda ca o femeie disperata.

apuca-te mah de sah, n-ai treaba cu sportul

| Derbedeu24 a răspuns:

Nu te mai lua dupa restul.Eu iti spun sa mananci ce gasesti in frigider.Ca doar tu te duci la sala.Ce ai aia mananci.Nu te mai lua dupa restul ca nu ai voie sa mananci paine nu stiu de ce fel etc.

| Killer200 a răspuns:

Trebuie sa mananci KFC si Mc'Donald de cel putin 3 ori pe zi in fiecare zi rolling on the floor

| ionut002 a răspuns:

Pai ar trebui sa mananci legume si fructe cat mai multe. e indicat. Apoi la sala, sa tragi de fiare dupa cum iti spune proful. Iar ca sa slabesti. Trebuie sa alergi in fiecare seara cel putin 30 de minute fara oprire.

Sper sa te ajute.
Funda? happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionut002):

Tu esti femeie de ceri funda? Habar n-ai cat te coboara asta in ochii cuiva.

Si CU CE NAIBA te ajuta multe fructe si legume? cu NIMIC, pentru sala ai nevoie de PROTEINE ( cat sa-ti asiguri 2 grame pe kg-corp zilnic, asta e cel mai important ) si CARBOHIDRATI. Abia apoi intra altele ( fructe, legume, grasimi sanatoase, etc. ).

Dar fara 4-5 mese pe zi bogate in proteine si carbohidrati, nu faci mari lucru.

Mai documenteaza-te inainte sa cersesti o funda ca o femeie disperata.