| anonim_4396 a întrebat:

Am luat in urma cu vreo 2 luni o trimitere de la medic pentru analize medicale si una pentru analize la ochi. Din greseala le-am pierdut si mi-o fost rusine sa ma duc sa mai cer altele de la medic. Dar le-am gasit saptamana trecuta si vreau sa ma duc sa le efectuez luna viitoare ori luna asta.
Mai sunt valabile acele trimiteri dupa cateva luni? Costa vreun leu analizele medicale si cele pentru ochi daca am trimitere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu mai sunt valabile. Valabilitatea lor este de maxim 30 de zile (pentru unele 21 de zile). Iti trebuie alte trimiteri sau vei plati integral consultatia si analizele. Chiar cu trimiteri valaile, unele analize pot fi in sistem de coplata (adica trebuie sa platesti si tu ceva), vei afla la laborator care sunt acestea.