| Laviy a întrebat:

sad Am luat si eu gripa, tusesc incontinuu si am febra 38, 3, ma dor toate. Ce as putea face sa imi treaca repede? Nu vreau sa lipsesc luni de la scoala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Vichtory a răspuns:

Hei, imi pare rau. uite citeva tratamente naturale:
http://www.terapii-naturiste.com/remedii_naturiste/raceala.htm
http://www.nutritie-sanatoasa.ro/......a-si-gripa
Fa-te bine mai repede.
Bafta.
Funda?

| Liviucu a răspuns:

Pai, multe ceaiuri calde, in patut dar nu invelita, si doar in casa pana iti trece. Medicamente si multa multa sanatate. >big grin

| Spitz10 a răspuns:

Leacurile astea noi nu sunt bune.Auzi aicea:taie cativa cartofi in bucati si baga in 4 ciourapi si pui inmaini si picoare cate un ciorap.Sau daca te doare capu pui niste sare intr-un saculet mic cam cat o palma si il pui la cuptor pana se incalzeste sarea apoi saculetu il pui pe frunte.Pentru febra se inmoaie iste carpe in otet si le pui pe frunte si pe gat.Astea sun leacuri babesti are merg de fiecare data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum zicica te simti nu cred ca te duci luni la scoala. Fervex, ceai cu lamaie si miere, si frectie cu otet pentru febra. Si stai in pat; pentru tuse incearca cu ridiche neagra, tai un capac, scobesti in interior si pui niste zahar dupa care bei sucul care se formeaza. Bafta!

| DrPlesa a răspuns:

In afara de simptomele astea mai ai si altele de care ar trebui sa stiu? Un diagnostic corect poate fi pus decat daca spui tot fara pic de jena, alfel... oricum poti bea ceai de lamaie sa iei paracetamol sinus, omeran sau Eubiotic pentru protectia sistemului digestiv si nurofen cu dozaj in functie de varsta ta.
P.S. Nu te lua dupa leacurile babesti cu cartofi si din astea nu ajuta ba dincontra poti sa mori datorita "ajutorului"dat de ele.Asculta pe cineva patit.Iti urez insanatosire grabn
ica.