| ashmeker a întrebat:

am nevoie mare de ajutor ma jucam cu un prieten ne impingeam de pe o cabina de camion taiata in jos si eu am picat rau de tot cu fata catre pamant mam indoit cam rau in fine am ramas acolo nu mai aveam aer mi-am revenit apoi dar ma durea tare mana mana nu ma mai doare dar daca vreau sa ma indoi ma doare coloana rau poate fi rupta sau ceva? va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

E foarte posibil sa te fi ales cu o fisura/fractura. Ar fi bine sa ajungi in viitorul apropiat la medic pentru consult si investigatii.
http://www.i-medic.ro/boli/fractura-de-antebrat