| Adrian022 a întrebat:

Am niste intrebari:

1.Stiti cumva care sunt simptomele aslo-ului marit?
2.Cum se procedeaza intr-o operatie de ablire de dinti? doare? nu stiu sigur daca e operatie da ma rog. tongue
3.Ce boli grave se pot depista la analizele de sange

4.Ca sa fac analize de sange, merg la medicul de familie si ii spun ca vreau sa fac analize? si imi da bilet de trimitere? atata tot?

Va rog frumos sa ma ajutati daca cumva stiti, si la o intrebare daca stiti raspunsul va rog postati! Fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

La 1, 3, 4 nu sunt sigur. Asa ca iti voi raspunde la ce stiu sigur : Albirea dintilor

Sa zicem ca tu vrei sa iti albesti dintii. Te pune pe acel scaun, iti zice sa deschizi gura (Logic) apoi dentistul isi pune o pereche de ochelari speciali pentru aceasta operatiune. Ia un fel de feon (Dar exista diverse tipuri de aparate)
Acel,, feon" emite niste radiatii albastre-violet care albesc dintii
-Sau mai exista un aparat ca un aparat de ras : https://www.google.ro/......ps?/search care nu stiu sigur cum functioneaza, dar functioneaza ca acel,, feon"
Bafta la aflarea celorlalte intrebari;)