| MErcedescls350 a întrebat:

Salut tpu.am niste intrebari, dar va rog raspundeti sincer si mai explicabil.1De ce apare cancerul? 2)Ce trebuie sa mananc ca sa-l previn, si ce nu trebuie ca sa-l dezvolt? 3)Ce trebuie sa fac?( adica trebuie sa fac miscare multa? Trebuie sa dorm mult? Etc).
Va rog raspundeti sincer si explicabil, doar la aceste 3 intrebari,nu mai vreau nimic,va rog frumos,sunt foarte speriat de cancer, promit ca dau funda celui care a raspuns foarte bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca am sti raspunsurile sincere si explicabile la intrebarile alea crezi ca ar mai exista cancer?

Un stil de viata sanatos poate reduce sansele, nimeni nu stie cum sa le elimini

| Birsan_Ana-Maria_1966 a răspuns:

Parerea mea este sa consulti un doctor...nimeni de pe TPU nu iti poate raspunde corect la intrebare si Suntserios are o parte de dreptate, daca am stii raspunsul la aceste intrebari si tratamentul, nu ar mai exista teoretic cancerul.

| PorumbCopt a răspuns:

Salut,in primul rand vreau sa iti spun ca obsesia ta contra cancerului te afecteaza negativ din toate punctele de vedere.
Daca tu crezi ca o sa faci cancer, atunci corpul si mintea ta il vor produce.
1.Trebuie sa ai un ghinion imens ca sa ai o boala asa de nasoala, nu iti face griji, doar daca esti baiat si te-a lovit cineva foarte tare in zona intima, sau daca esti fata si te-a lovit cineva in sani.
2.Trebuie sa mananci sanatos, in general, TOATE BOLILE au la baza o alimentatie proasta.Sa nu mananci toata ziua dulciuri, shaorma sau alte junk-uri, mananca mancare gatita.
3.Trebuie sa te calmezi, iti faci singur rau daca te gandesti prea mult la boala asta, pur si simplu trebuie sa ai un stil de viata sanatos, nu trebuie sa fi sedentar, sa mananci prostii...

| suntserios a răspuns (pentru PorumbCopt):

Looooooooool, asa stii tu ca apare cancerul, dupa o lovitura la co.aie? si cancerul la plamani tot asa apare?

| PorumbCopt a răspuns (pentru suntserios):

Ouale sunt foarte sensibile, la fel si sanii

| suntserios a răspuns (pentru PorumbCopt):

Aparent tu nu stii ce inseamna cancerul

| PorumbCopt a răspuns:

Test