| Iulian231 a întrebat:

Salut tpu..Am o infectie la o masea.mi-a iesit o bubita pe gingie deasupra maselei si e plina cu puroi.Am foat la dentist mi-a tratat maseaua iar acum mi s-a umflat toata falca dreapta, ma doare ochiul drept, cand suflu nara dreapta este plina cu puroi..si in gat am puroi.Ma poate ajuta cineva..stiti ce e de facut.Mentionez ca am început de aseara sa iau antibiotic.Am 17 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

Ai o infectie puternica, trebuie sa iei antibioticul recomandat de medic, dar sa iei si niste hepatoprotectoare deoarece antibioticul este foarte puternic si sa nu iti afecteze ficatul.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce stai acasa? nu sta du-te la urgente la stomatolog

| leapșa a răspuns:

Continua sa iei antibioticul (Augmentin e foarte bun) pana iti da inapoi infectia, iar cand iti trece, scoate-o neaparat!
Nu sta asa ca vei avea batai de cap mereu.

| alinadianaaa a răspuns:

Ai o infectie foarte puternica la nivelul maselei, medicul tia recomandat antibioticul sau l-ai luat tu?

| Iulian231 explică (pentru alinadianaaa):

Ieri mi-a dat medicul stomatolog o reteta cu Augmentin(antibiotic) si ketonal(antiinflamator).Si azi mi-a schimbat pansamentul la masea

| Iulian231 explică (pentru alinadianaaa):

I-au deja Eubiotic cu o ora înainte de a lua antibioticul happy

| alinadianaaa a răspuns (pentru Iulian231):

Ai o infectie puternica, trebuie sa iei antibioticul recomandat de medic, dar sa iei si niste hepatoprotectoare deoarece antibioticul este foarte puternic si sa nu iti afecteze ficatul.