| ricoset a întrebat:

Salut TPU! am o intrebare. am 14 ani 1 metru 77 si 79 kg... as vrea sa mai slabesc. vreau sa am patratele pe abdomen si sa-mi se vada muschii. propunetimi un orar de luni pana duminica in care sa-mi prezentati ce ar trebui sa fac sa slabesc macar 2-4 kg pe luna. dau funda ( si nu vreau sami propuneti sala )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Everlast15 a răspuns:

In primul rand conteaza sa ai ambitie si vointa!
Acum un program:Incearca sa numai mananci prostii gen fast-food si mancaruri cu continut mare in grasimi si axeaza-te mai mult pe iaurt,fructe,legume,supe usoare etc.
Asta in primul rand, in al doilea rand sa iesi sa alergi cat mai des, sa sari coarda foarte mult si sa faci gimnastica la sol(bineinteles multe flotari si abdomene de toate felurile). Daca ai posibilitate poti merge si la sala.Acum depinde si de organismul tau, iti urez bafta!
P.S: Apuca-te de box!(slabesti, iti definesti corpul si inveti sa te si bati)