| adrili10 a întrebat:

am o intrebare. DAca mananc la fiecare masa 100 de grame de mancare slabesc.Dau funda. Urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de mancare. Daca mananci 100 de g de carnati nu ai sa slabesti. Dimpotriva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Conteaza mai mult de mananci decat cat mananci

| OnuOnulică a răspuns:

Cu siguranță nu. E o diferență între a mânca și în a te înfometa. Îți trebuie o dietă recomandată de un medic. Dacă te vei chinui singur prin înfometare o să ajungi să nu mai te ții pe picior.

| Oana92 a răspuns:

Nu stiu daca vei slabi. Dar sigur te vei imbolnavi! Nu asa se tine o dieta!

| gemeni6226 a răspuns:

Nu stiu dar stiu in mod sigur ca daca esti in stare sa bei doi litri de lichid ajuta la slabire, pur si simplu nu mai incape multa mincare in stomac daca bei multe lichide aici incluzindu-se si supele si ceaiurile.

| alexandrualind a răspuns:

Nu,este prea mult.De exemplu o punga de bomboane are 300 g.
Ar fi asa:300:3