| Tipul0111 a întrebat:

am o intrebare. Dimineata oricarui om ii miroase respiratia, dupa pe parcursul zilei mai putin. Uneori este foarte greu sa-mi dau seama daca imi miroase respiratia atunci cand mirosul vine din stomac, cum sa fac ca sa stiu mereu cand plec undeva ca nu risc sa-mi miroase respiratia. Am mai observat ca daca mananc fructe pe stomagul gol la fel miroase respiratia. Ce ar trebui sa fac ca sa fiu suta la suta sigur ca nu imi miroase si ca ma pot saruta sau sta in preajma fetelor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Renunti sa mananci seara, inainte de culcare; sau mananci f.foarte putin, dar nu produse din carne.

| Tipul0111 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Daca mananci inainte de culcare carne iar dimineata desi stomagul ar trebui sa fie gol el provoaca miros?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Tipul0111):

Da! in timpul somnului mancarea nu trece in totalitate dincolo de pilor, iar reactiile din stomac si duoden provoaca acel miros neplacut

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

S-au inventat periutele si pasta de dinti pentru asta! Foloseste-le cu incredere si scapi de mirosul guritei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Guma

| Tipul0111 explică (pentru suntserios):

Sa stai toata ziua cu guma in gura nu este bine.