| MJ4everkingofpop a întrebat:

Am o intrebare: Eu nu am avut varicela si pojar niciodata. Verisoarele mele au avut amandoua cand erau mici si eu ma jucam cu ele si nu am luat de la ele... dupa cativa ani a avut unchiul meu.Ma pupa si ma lua in brate si tot nu am luat. Apoi a avut o prietena si la fel, nu sa luat la mine.
As putea sa nu fac niciodata sau trebuie neaparat sa fac? ( eu am 14 ani.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Nu este obligatoriu sa faci. Daca ai fost vaccinata si mai putine sanse sa faci.

| mona a răspuns:

O sa faci....eu am facut la 19 ani varicela

| Azµre a răspuns:

Nu este obligatoriu, depinde de organism.

| oAaaNaa a răspuns:

Nuj..are dreptate Raniia. daca ai fost vaccinata sunt mai putin sanse a ai si tu(pe viitor).