| Pro4K a întrebat:

am o intrebare.

Eu sunt un baiat cu probleme de greutatem incerc sa fac dieta dar am niste fluctuatii cu greutatea, mananc la fel dar pun tot la loc si sunt sub 1000 calorii.

15-june:109
18-june:106.70
19-june:106.20
20-june109 seara
21-june:106.90 seara
22-june108.10 seara

Am masurat si tot pun pe mine in fiecare zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Nu știu cum să-ți spun, dar... cântărirea se face dimineața, pe nemâncate, nu seara după ce ai mâncat toată ziua.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mergi la un medic nutritionist si te tii de acea dieta prescrisa de el cu strictete, nu ai cum sa nu ai rezultate! Trebuie sa vrei! Ambitie nepoate, ambitie!

| RAY a răspuns:

A, mananc la fel dar pun tot la loc si sunt sub 1000 calorii.

iti garantez eu ca nu esti sub 1000 de calori, in fapt cred ca esti peste 2000 de calori, o suta de grame de carbo, proteine are 400 de calori, o suta de grame de grasimi 900 de calori, consumi tu 200 de grame de carbo, proteine pe zi oare? nu cred
solutia este sa afli mai multe despre o nutritie sanatoasa https://cercetari-stiintifice.blogspot.com/......%20sanatos
sa iti calculezi imc si sa scrii jos tot ce consumi o sa fi suprins de cate calori consumi in prezent

| Raven a răspuns:

Nu te mai cântări în fiecare zi că mai rău te stresezi, cântărește-te la 10 zile ori în fiecare zi de luni.
Organismul se adaptează la dietele hipocalorice, mai ales dacă asta implică mâncare tot mai puțină. O să te simți din ce în ce mai letargic dar tot n-o să slăbești, așa suntem programați genetic.
Bine ar fi fost să mergi la un nutriționist pentru o dietă personalizată, dacă nu, treci pe salate de crudități, grătare, găsești sugestii pe net.
Fără mișcare dieta n-are mare efect. Dacă nu poți/ți-e jenă să alergi ori să mergi la sală, ieși măcar pe înserat și plimbă-te în pas alert.

| Anonim22341 a răspuns:

Organismul tau s-a adaptat la o dieta hipocalorica, de aceea nu mai slabesti.Asta, ori doar fluctueaza din cauza retinerii de apa/reziduri.