| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare mai anormala, insa am nevoie de ajutorul vostru.Am 16 ani,sunt baiat, si am o problema. Atunci cand vorbesc cu o fata si ma ia in brate ma inrosesc la fata, si acest lucru mi se si spune, si atunci ma inrosesc si mai rau.Ce sa fac? laughing Ma mai pot inrosi si daca ma cert cu cineva, sau in orice alta situatie in care mi se face rusine, adica nefiind in largul meu.Desigur, daca o fata ma ia in brate, imi place,normal, insa ma rusinez, sau nu stiu..nu stiu sa explic acest fenomen pe care sper sa il deslusesc.
Astept opiniile voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Este ceva fiziologic sa te inrosesti de la emotii, indiferent de provenienta lor (furie, rusine, dragoste, etc). In primul rand ai rabdare cu tine, impune-ti de fiecare data sa te comporti normal in fata unei fete si gandeste-te la ceva ca sa iti ascunzi emotia. Iti va trece in timp, dupa ce vei sta de vorba cu mai multe fete si le vei cunoaste personalitatea... unele sunt mai reci, altele exagerat de iubarete si te vor lua in brate, dar pentru ele e ceva normal, nu ai de ce sa te speriihappy