| Corsi a întrebat:

am o mare problema sad
Sunt scund am 1.65 dar acum 2 ani aveam 1.45 deci am crescut mult de atunci. Acum am 17 ani. Mama are 1.56 si tata 1.71 cam asa. Mai am sanse sa cresc? La ce medic ar trb sa merg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Din punct de vedere medical s-ar putea inca sa te mai dezvolti. Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic endocrinolog care iti va da probabil sa faci cateva analize dupa care iti va spune daca o sa te mai inalti si daca da ce trebuie sa faci in cazul in care trebuie sa faci ceva (ex: sport-baschet, poate trebuie sa iei ceva medicamente, etc).

| Cosmin1986 a răspuns:

Nu cred ca mai cresti mult.

| Marlushka a răspuns:

Depinde de fiecare om cat va mai creste, in functie de cat este el dezvoltat. Noi nu avem de unde stii.
Iti recomand sa te duci la medicul tau de familie.