| IonutCiobanescu a întrebat:

am o mic problema, am fost la urolog saptamana trecuta pentru a-mi spune problema, doctorul mi-a zis ca nu e nimic grav, m-a trimis la doctorul de familie pentru un tratament nu stiu de ce si medicul de familie mi-a dat uroactiv forte si ceva plicuri pentru rinichi si curatarea florei intestinale. Aseara aveam putin varful penisului o pata rosiatica si o mancarime minora, dar dupa m-am spalat pe varful penisului ca in orice alta zi cu sapun si a inceput iar mancarimile, acum m-am trezit dimineata n-am urinat, de la 6 pana la doua am asteptat si dupa ce am ajuns am urinat si m-a apucat o usturime si un sentiment ca mai am de facut desi nu iese nimic... de la ce ar putea fi? (Doctorul mi-a zis ca mi se goleste vezica la aparatul ala cu care m-a verificat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

Poate ai o infectie urinara joasa (caz in care trebuie facuta urocultura cu antibiograma pentru a incepe tratamentul) sau chiar o bacterie/fung sau, daca ti-ai inceput viata sexuala, posibil sa fi contactat o BTS. In locul tau as mai solicita o opinie a altui urolog. E clar ca problema ta nu s-a ameliorat de la tratamentul primit, eu te sfatuiesc sa mergi la analize si sa ceri o a 2-a opinie medicala...

| IonutCiobanescu explică:

Am 16 ani, nu mi am inceput viata sexuala inca.

| Lolipoli123 a răspuns:

Pai s-ar putea sa ai prostata dar aca doctorul specializat in asta ti-a spus ca nu e nkmic doar nu e platit de prost taci si suporta fi barbat si ascultal ca el stie mai bine(ps:da-mi cerere)