| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,am o mica problema,adica sper sa fie mica,de ieri a inceput sa apara un disconfort in zona apendicelui,nu ma doare,doar o data la cateva minute sau ore simt o mica durere ascutita de durata foarte scurta in zoza aceea, alte simptome nu am, o singura data m.a durut putin cand am apasat.Acel dusconfort incepe de la testiculul drept si urca putin.Inainte de a apara am facut o plimbare mai lunga cu bicicleta.Am mai avut acesta problema de cateva ori,de obicei aparea dupa ce stateam mult la pc si ma duceam sa ma plimb cu bicicleta(faceam cateva exercitii fizice si diparea), am presupus ca este de la lapte(ma durea putin stomacul, am baut cam 1 l de lapte pe stomacul gol).Am uitat sa zic ca disconfortul apare si cand pun mana pe testicule si apas putin.Nu stiu ce sa fac, mi.e cam frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Du te cu părinții tai în urgenta și ai răbdare sa te consulte medicii. Da, acest disconfort poate fi simptomul unei boli ce necesita urgenta medicala. Nu cred totuși ca trebuie sa mergi cupa salvarea pana acolo. E bine sa te consulte devreme atunci când ai ocazia, fie problema ta doar o alarma falsa.

| NONAME113 a răspuns (pentru Donsavas):

Salut,cred ca o sa ma duc, deocamdata pare ca problema s-a dus, o sa ma mai odihnesc putin si o sa vad ce fac. Mersi

| NONAME113 a răspuns:

Update:am observat ca atunci cand fac miscari bruste sau sar, simt putina durere in zona aiasi la stomac.Altceva nu ma doare.Maine sper ca reusesc sa ajung la medic,pana atunci nu stiu ce sa fac,sunt cam speriat,nu vreau operatie. Tata mi-a spus ca poate fii inceput de hernie,lla un search pe google am ajuns la Hernia inghinala,adica am cateva simptome precum disconfortul si durerea cand sar sau fac miscari bruste,totusi,am citit si despre indigestie,dupa simptome,as zice ca asta am, si imi doresc asta, in ultima saptamana am mancat destul de mult inainte sa adorm. Sunt putin cam speriat.Voi ce credeti ca ar fi asta, nu as mai complica lucrurile, dar vrau sa vorbim mai mult despre asta, poate ajutam pe cineva. happy

| Ruben1111 a răspuns:

Eu iti recomand sa consulti un medic urgent!

| NONAME113 a răspuns (pentru Ruben1111):

Daca reapare inca o data durerea, ma duc.