| donird233 a întrebat:

Am o mica problema! Intr-o zi de Iarna (anul acesta) mergeam in pat caci era tarziu! Voiam sa ma culc ca eram obosit din cauza tezelor! Inainte de a ma culca ma simteam foarte bine dar cand m-am trezit am inceput sa ma simt rau. Ma durea in gat tare si am facut rosu in gat. Uneori am facut si puroi. Imi zice si mie cineva de ce? eu inainte de asta eram bine dar cand m-am trezit am avut probleme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Bolile nu se fac dintr-o data, iar noaptea e lunga. In timpul noptii germenii au timp sa-si faca de cap si sa te imbolnaveasca. Dar la fel cum poti sa te culci sanatos si sa te trezesti bolanv, poti sa te culci bolnav si sa te trezesti sanatos.
Mananca fructe, bea ceaiuri, supe de pui, odihneste-te si o sa vezi cum intr-o dimineata o sa te simti la fel de bine ca in acea seara de dinainte sa te imbolnavesti.
Multa sanatate.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca erai in perioada de incubatie a infectiei. Oboseala scade imunitatea, ai venit in contact cu bacteria si ai facut infectia. Dar din momentul in care iei bacteria pana la primul simptom trec 24-48 de ore (perioada de incubatie)

| donird233 explică (pentru Brigaela):

Ti-as da si tie funda dar am dat-o! Nu conreaza mersi de sfat!

| Brigaela a răspuns (pentru donird233):

Chiar nu conteaza funda, ma bucur ca ti-am fost de ajutor.