| Danny13212 a întrebat:

Am o problema care, cred eu, imi poate afecta viata sociala. O sa trec direct la subiect, chiar daca e o situatie mai delicata. Imi transpira fundul... Mda, chiar asa! Problema e ca daca stau mai mult de 30 de minute pe scaun, indiferent ce as face, chiar daca as sta nemiscat, transpir atat de tare incat mi se uda pantalonii si e cam jenant. De obicei, cand sunt la scoala, mi-e rusine sa ies la tabla, chiar daca vreau, fiindca mi-e frica sa nu rada colegii de mine din cauza asta sad. Mi-e rusine sa ies pe coridor sau sa ma ridic de pe scaun, am impresia ca toata lumea se uita la mine.
Va rog din toata inima, spuneti-mi cum pot rezolva aceasta problema. Ce pot face sa nu mai transpir sa se faca pata pe pantaloni, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexRv a răspuns:

Bună Dany13212!

Această problemă, în realitate nu poate fi numită problemă, deoarece toți, și când zic toți, ma refer că toată lumea o suferă.

În realitate, nu îți transpiră fundul, ci corpul tău, în general produce mai multă sudoare. Probabil, dacă ești atent, ai să vezi că și în alte zone transpiri la fel de mult, dar cum nu este ceva social nu ți-ai dat seama.

Exista tratament pentru acest lucru, în concret injecții cu botox. Îți recomand să consulți medicul tău de familie sau un dermatolog.

O zi faină!

4 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Oricine transpira la fund stai linistit, vara din cauza caldurii si iarna ca ai prea multe haine, e ceva uman sa transpiri!

| Danny13212 explică (pentru Eastwood):

Dar chiar atat de mult incat sa se ude pantalonii? E jenant ca se vede pe pantaloni pata de transpiratie...

| Eastwood a răspuns (pentru Danny13212):

Si mie nu se intampla la fel, e ceva firesc!

| Cdo a răspuns:

Folosește antiperspirant! Și epileaza te! ( cu ceara rece)