| SebastianTHC9 a întrebat:

am o problema de ceva timp.In momentul in care simt miros de tigara, am o senzatie ca si cum as avea un fir de par in gat, care persista si iese de obicei cu antibiotic sau de regula medicamente.Problema e ca am observat, cand ma gandesc la acea senzatie parca e mai tare, iar cand uit de ea, dispare.Am fost la medicul de familie care a zis ca am laringita, ma rog.Senzatia dispare dupa tratament mereu, (dar acum nu a trecut, mi-au dat alt anitibiotic), dar cand simt fum de tigara, din nou, pot spune ca am luat medicamente cat o farmacie.Recent am observat ca am o umflatura mica la ceafa, unde se termina parul, nu se vede, se simte, dar se simte greu la palpare, nu e dureroasa sau ceva, o am de ceva timp, dar nu am bagat de seama si cand am observat, am asociat direct cu 'raceala' asta.Ma tem sa nu fie cancer la gat, in ultimele 4 luni merg lunar la medic cu gatul, dar inainte a trecut, acum mai greu, nu cu antibiotic ci cu parasinus, inca mai simt o mica jena. Poate sa fie si anxietate? M-am cam panicat, mai ales ca a trecut mai greu si tot cu gatul am probleme din Ianuarie.Am tot fost pe la medici si mi-au zis ca am faringita/laringita.Pareri? Tin sa mentionez ca am 16 ani si ca nu sunt fumator.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Eu nu prea știu ce să-ți spun, dar cert este că n-are legătură cu anxietatea. Anxietatea este cu totul și cu totul alt lucru. Mergi în continuare la medic. Ei sunt în măsură cel mai mult să îți spună ce ai putea să ai... Îți urez multă sănătate!