| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema dentara estetica si am fost la dentist si a spus ca singura metoda e extractie si apoi implant. Poblema nu e asa grava; se merita sa-mi scot dintele care e sanatos totusi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
NU.
Un aparat dentar de ce nu se poate?
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Consulta si alti dentisti 2 macar sa vezi parerile apoi tragi concluzia cine minte si cine e serios. Poate vrea sa iti puna implant de dragul de a castiga bani pe seama ta si problema poate sa fie mai mica decat zice el/ea.

| HidroGeNn a răspuns:

Pai daca nu e asa grava problema lema si dintele e sanatos de ce sa il scoti totusi care e problema mai exact? daca tine de frumusete si tie iti convine ..atunci fa-o dar mai intai intereseaza-te din ce material va fi noul dintewinking

| MariusApostol a răspuns:

Ma ia inima la ce citesc pe aici! Am inteles ce ai vrut sa zici. Este o posibilitate sa iti scoata maseaua de minte si cu un aparat dentar sa iti estetizeze dintii dar daca scoti unu si bagi altul care e faza? MA TOT GANDESC SI NU VAD LOGICA! Daca intr-adevar asa ti-a zis si nu ai inteles tu gresit mergi si mai consulta alt stomatolog chiar 2-3 stomatologi ca aici este vorba si de estetica dentara si cum lumea este bandita... mai bine sa ai multe pareri. Dar de la medici in urma unor consultatii clinice nu pe net http://dentoplus.ro