| aspectief a întrebat:

am o problema, ma doare maseaua de o saptamana am fost vineri la dentist si a zis ca nu am carie si a pus un lichid pe ea si a fost ok 2 ore, si acum pot sa merg doar maine inapoi nu stiu ce sa mai fac, ziua e ok dar noaptea ma doare foarte rau am luat medicamente nu imi trece, ce pot sa fac sa ma calmeze sa pot dormi noaptea macar? va rog ajutati-ma dau FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 0Lexi0 a răspuns:

Hei,incearca sa incalzesti putin ulei intr-o lingurita,iar uleiul sa fie caldut nu fierbinte. Dupa ce l-ai incalzit spune-i unui adult sa iti toarne uleiul in urechea stanga\dreapta unde ai durerea de masea.(daca te doare pe partea stanga,pui in urechea stanga,iar daca te doare in partea dreapta, pui in urechea dreapta)
Sau daca ai prin casa tuica, iti poti pune in gura un pic din ea si il intrepti catre masea si trebuie sa iti amorteasca, daca nu functioneaza din prima, incearca de mai multe ori.
Sper ca te-am ajutat big grin

| aspectief explică (pentru 0Lexi0):

Am incercat, nu functioneaza, nu stiu ce sa mai fac pana maine

| Cosmin183M a răspuns (pentru aspectief):

Ai rezolvat problema cu maseaua?

| aspectief explică (pentru Cosmin183M):

Da am fost la dentist si e totul bine, Multumesc de intrebare.

| Cosmin183M a răspuns (pentru aspectief):

Ma bucur ca esti bine!

6 răspunsuri:
| Cosmin183M a răspuns:

Si eu am avut problema asta si beam o gura de tuica dadeam la mase si imi amorsea si nu mai simteam nimic!

| aspectief explică (pentru Cosmin183M):

Pai nu am tuica, si e seara e inchis tot...