| Angelotpu a întrebat:

Salut TPU! Am o problema mai delicată. Sufar de depresie si anxietate si as vrea daca ati putea sa imi recomandati niste psihoterapeuți online buni, vreau sa mentionez ca eu ma aflu in Statele Unite si nu prea ma descur cu limba engleza, de aceea as dori sa vorbesc cu un terapeut roman. Va rog frumos sa ma ajutați cu orice informație

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Psihologii si psihiatrii nu-i gasesti online, ca sunt scumpi si nu face nimeni munca voluntara online.
Cand revii din vacanta din SUA poti merge la un cabinet in Romania si rezolvi problema.

| seth2016 a răspuns:

Hi,
Gasesti o gramada cu o cautare pe Google. Sunt si clinici particulare care ofera psihoterapie online.

| andreipaskk1 a răspuns:

Fa rost de spray de nas cu ketamina sau ketamina praf daca reusesti sa tragi informeaza-te foarte bine inainte despre doze si la cat timp iei si tot.Ketamina se mai foloseste ca antidepresiv si daca gasesti terapie cu ketamina in America e si mai bine. Daca chiar faci asta asteaptate sa ai halucinatii da asteaptate la halucinatii gen vezi gauri prin pereti care nu exista vezi rotile la masini cum nu se misca vezi lucruri care nu sunt acolo si dupa sa fi pregatit sa te ia somnu te tine 50 min. Terapeutii astia dupa parerea mea nu prea o sa te ajute asa mult

| andreipaskk1 a răspuns (pentru andreipaskk1):

Din ce am auzit chiar opreste depresia pentru vreo 4 luni sau chiar de tot