| NicVal74 a întrebat:

Va salut! As dori sa ma ajutati intr-o problema delicata, sunt abonat Orange si m-am trezit cu un sms de la nr. 200 precum ca am incarcat un nr prepay ceea ce de fapt nu am facut.Cum as putea sa rezolv aceasta problema sa aflu mai multe detalii cum s-a facut incarcarea acelui cont ori alte detalii! Va Multumesc frumos!

12 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Te rugam sa ne spui numarul tau de telefon intr-un mesaj privat sau scrie-ne aici http://www.orange.ro/contact/ pentru a analiza situatia.
O zi buna,
Orange Helpers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva a folosit telefonul si a rencarcat un numar prepay, verifica mesajul si vezi numarul

| NicVal74 explică (pentru anonim_4396):

Nr il stiu dar m-ar interesa modul cum a facut-o si de unde ar fi stiut parolele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru o cartela la abonament e foarte usor sa reincarci pe oricine se apeleaza *100#, apoi ramura 4 reancarcare prepay se introduce numarul de serie (se gaseste in cartea de identitate) al abonatului si se introduce numarul apoi valuarea (1-30EUR) ar pute fi inversate nu mai stiu exzact procedura da e ceva de genul asta. Daca vrei in vitor sa nu mai poata nimeni sa transfere credit seteaza-ti o parola (du-te in Orange Shop )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta s-a folosit cineva de telefonul tau. L-ai lasat o clipa din mina, l-ai imprumutat unui prieten, etc. Poti afla de la Orange catre ce numar s-a trimis creditul dar, din pacate, operatiunea nu poate fi anulata. Daca afli numarul si il cunosti pe destinatar, poate te intelegi cu el ca peste o luna (numai atunci ii este permis) sa-ti restituie suma. Pe viitor, ai grija de telefon. Pune-i o parola la orice deschidere.

| NicVal74 explică (pentru anonim_4396):

De pe serviciul webcare Orange s-a facut alimentarea

| anonim_4396 a răspuns (pentru NicVal74):

Mergi la ei. Poate (sa speram) cineva doar a gresit numarul si se poate rezolva. Mergind la ei pentru asta, nu platesti nimic. Bafta!

| NicVal74 explică (pentru anonim_4396):

Nu avea cred cum sa greseasca nr.deoarece mi-a venit sms cu nr respectiv care a fost alimentat pe tlf. meu

| anonim_4396 a răspuns (pentru NicVal74):

Stai! Nu am inteles: alimentare de pe site sau de pe telefon? Daca este DE PE telefon prin intermediul internetului, e clar. Cineva ti-a folosit telefonul.

| NicVal74 explică (pentru anonim_4396):

de pe pc

| anonim_4396 a răspuns (pentru NicVal74):

Atunci nu te mai mira. De pe PC-ul tau sau al altuia, cineva ti-a facut-o! Cineva care a stiut parola contului tau. Schimba parola si nu o mai spune.

| charleslouboutin a răspuns:

Pai e cineva care iti stie codul acela de securitate din 4 cifre! Dar din cate stiu eu e nevoie de telefonul tau..deci cineva care a avut acces la el.