| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am o problema(scuzati exprimarile) ca sa fiu direct, cand ma masturbez dupa cateva secunde ma ia o durere mare de cap(nu capul pen**ului) da gen ma ia de odata si ma ia tare de tot. E insuportabila, dar dupa 1 minut sau 2 cam asa imi trece, nu inteleg de ce, prima oara cand am experimentat asta a fost chiar sapt trecuta cand am decis sa ma masturbez si am simtit aceasta senzatie insuportabila, tin sa zic ca in caz de e ceva la sistemul circulator eu mai consum energizante(in trecut consumam cam zilnic si cam multe dar acum m-am mai linistit si consum unul la ceva timp sau odata la 2-3 zile sau chiar mai mult), am tinut sa precizez si asta ca sa stiu daca asta ar fi problema pentru ca daca aceasta este sa stiu sa ma las imediat de baut. Sper sa luati aceasta problema in serios pentru ca chiar mi se intampla asta acum si nu stiu ce sa fac si cei care ziceti sa consult un medic imi e cam asa sa le spun parintilor de problema(gen mamei mele ca locuiesc doar cu ea) si mna imi e urat sa ii spun de asta si nici la doctor nu ma simt ok sa ma duc. Help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar trebui sa mergi la medic pentru a afla ce poate fi.Iar de baut energizante nu mai zic, iti poti face tu acasa apa cu zahar si tot iesi mai ieftin, ca doar asta contin acele doze, plus conservanti.Are sens sa repet cat sunt de nesanatoase?
Mama ta e constienta ca te masturbezi, chiar daca ai impresia ca nu.Mai mult de atat, toti adolescentii fac asta si e ceva absolut normal, nu inteleg de ce ti-e rusine. Discutiile acestea cu parintii ar trebui sa fie la ordinea zilei, suntem totusi in 2023 si e mai bine sa afli de la parinti diverse informatii necesare, intr-un mediu controlat, nu din cercul de prieteni sau din filmele xxx. Gandeste-te ca orice afectiune de sanatate se poate agrava daca o lasi netrata, in astfel de cazuri rusinea fiind ultima ta problema.Cauta sa discuti cu mama ta si sa dai dovada de maturitate.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca etsi prea micut si corpul nu poate inca procesa sperma, de accea iti da aceste dureri cumplite de cap, mai ales cand consumi energizante si tensiuena ta arteriala este extrem de mare.
Sa stii ca se poate lesina si chiar murii de la masturbare,

| Annnnoo203939 a răspuns (pentru Violleta2022):

La 15 ani nu cred ca sunt prea mic pentru asta plus ca este un lucru normal, ceea ce voi face va fi sa ma las de energizante si sa vad cum evolueaza lucrurile

| darrio2007 a răspuns (pentru Annnnoo203939):

Aha, energizantele. Ti-ai raspuns la intrebare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Annnnoo203939):

Nu are importanta ce crezi tu, ca tu nu realizezi ce-ti face rau, doar ca trebuie sa incetezi cu energizantele si masturbarea odata pe saptamana, ca sa revii la starea normala.

| Mosotti a răspuns:

Creste presiunea sangelui, ia inainte cu o ora un algocalmin sau aspirina si vezi cum e. Plus ca, consumi si energizante, efectul cumulat asta poate fi.
Si cand te masturbezzi te agiti putin cum s-ar spune.
Si mie mi se intampla sa ma ia o durere de cap urata de tot cand incep, iar daca ma opresc, se duce si din durerea aia. Bine asta daca inainte deja aveam putina durere de cap.

Daca nu merge, va trebui sa zici, ce e mare lucru? Eu la doctor zic orice, ca de aia ma duc, sa rezolv problema.
Intai fa ce ti-m zis, si incearca sa nu mai consumi energizante in ziua aia si vezi cum e.

| VadimIvanov a răspuns:

Mergi la medic.