| alex291 a întrebat:

Am observat ca pieptul meu e deformat in partea dreapta, adică mi-a ieșit un os mai "afara". Am fost la medicul de familie si as vrea sa fac si raza. Uita-ți o imagine asemănătoare cu a mea, dar la mine e ieșita si o coasta putin afara (ultima coasa din partea dreapta): http://s15.postimg.org/odsgir8fu/13070072.jpg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Pentru confirmarea cancerului osos, ai nevoie de biopsie osoasă!
Lipsa de minerale duce la deformarea oaselor, problema ta medicală necesită investigații amănunțite, nu te opri aici.
Multă sănătate!
Pa, pa.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
"raza"?
Radiografie!
Ce a spus medicul, asta nu spui?
Pa, pa.

| alex291 explică (pentru Legiuitoarea):

Medicul mi-a făcut o injecție cu calciu D3 acum 2 luni si urmează sa mai fac una peste 5 zile. Prima oara mi-a spus ca am cancer la oase (doamne ferește) dar si-a dat seama ca nu e adevarat după ce am făcut analizele (am magneziu putin, fosfat mult, restul a ieșit bine[deși am calciu cât trebuie îmi face injecție cu calciu D3]) Acum nu știu ce sa mai zic si as vrea sa fac radiografie.

| alex291 explică (pentru Legiuitoarea):

Voi face o radiografie sa vad daca se poate rezolva... daca nu merg la specialist.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru alex291):

Bună din nou.
Pentru confirmarea cancerului osos, ai nevoie de biopsie osoasă!
Lipsa de minerale duce la deformarea oaselor, problema ta medicală necesită investigații amănunțite, nu te opri aici.
Multă sănătate!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Daca nu doare si nu te deranjeaza nu ai nimic, lumea mai are cate un defect si la partea genetica doar nu santem roboti facuti pe linia de productie.

| alex291 explică:

Nu ma doare deloc insa arata urat. In poza din link nu îs eu. La mine e deformat in partea dreapta si mai am si o coasta mai jos ieșita putin afara (nu e ultima coasta*)