| DonarisDona a întrebat:

As vrea sa va intreb daca dulcurile pe care le mananc seara, 2 magura, un corn si un bueno ar afecta cu ceva exercitiile fizice pentru abdomen si celulita Asa m-am obisnuit, eu trezindu-ma la ora 16-17, facand exercitiile pe la 18-19 cam jumatate de ora. Nu-s foarte plinuta, am in jur de 59kg si 1, 66 inaltime, sunt ok dar as vrea sa am abdomen cu acele patratele si exercitiilele fac de vreo luna si 5 zile zilnic si abdomenul e destul de plat. stiu ca atunci cand sa mi se observe patratelele trebuie sa am sub 10% grasime

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu dulciurile ingrasa si caloriile, si eu am renuntat la dulciuri, fast food dar am mancat mai multa mancare tot aia e, vezi cate calorii au alea impreuna

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acele magura si cornuri si ciocolata au calorii cat sa te tina o zi intreaga nicidecum sa le mannaci seara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu mananci dulciurile astea in fiecarea seara? Nu cred ca e prea sanatos nici in general...

| missfatadelatara a răspuns:

Vrei pătrățele și abdomen sexy, dar mănânci dulciuri...

Nice, what can I say?

| suntsuper a răspuns:

De la 59 kg la acea inaltime, pana la grasime corporala sub 10%, mai ai MULT, foarte, foarte mult.
alt lucru: nu poti slabi intr-o singura zona. daca slabesti, slabesti peste tot. ca sa ai muschi pe abdomen incat sa se vada, fiind si fata mai ales, va trebui sa ai muschi pe tot corpul

| AnastasiaK a răspuns (pentru suntsuper):

Imi cer scuze ca intervin, dar ma mananca tastatura laughing
I-ai dat un raspuns total eronat. La acea greutate ea ar putea sa aiba si acum grasimea corporala sub 10%. Nu cred ca o cunosti personal ca sa poti presupune ce masa musculara are ea. Procentul de masa musculara si procentul de grasime nu se pot afla din raportul greutate/inaltime.
Sunt de acord ca nu exista slabire localizata. In schimb, iti poti antrena muschii izolat si te asigur ca poti avea acele "patratele" fara sa antrenezi pectorali, bicepsi, tricepsi si multi alti muschi. Nu prea o sa vezi asta pentru ca in general se prefera antrenarea intregului corp, nu doar a unei singure grupe musculare, insa nu inseamna ca e imposibil. Deci treaba cu "va trebui sa ai muschi pe tot corpul" pica. Ar fi ideal ca data viitoare sa te documentezi ceva mai bine ca sa nu ii induci si pe altii in eroare. O zi buna!

| crazypop a răspuns:

Cel mai bine pentru tine, fiindcă cu siguranţă eşti o fată frumoasă şi iţi doreşti să arăţi mult mai bine, este să eviţi pe cat mai mult posibil dulciurile şi să le inlocuieşti cu gustări precum : mere, pere, struguri, căpsuni, portocale, banane, mure, zmeură, etc... in general fructe.Nu spune nimeni să te opreşti acum din mâncat dulciuri, dar incearcă să mai reduci din ele.

| Ketch a răspuns:

Încearcă să le elimini din alimentația ta definitiv și să le înlocuiești cu un măr sau cu alte fructe. Dulciuri, sucuri nu ar trebui consumate des, decât cu moderație, la ocazii sau când și când. Dar rar. Continuă cu treaba bună!

| Evolettee a răspuns:

Ca sa ai rezultate bune, trebuie sa ai si un regim alimentar sănătos, in niciun caz dulciuri laughing, dacă vrei să ai un corp frumos contează si alimentația