| Fuego27 a întrebat:

Am si eu o intrebare dar nu stiu daca am ales categoria buna... Unghiile mi se exfoliaza, cu ce ma pot da pe ele? Inafara de lac si intaritor de unghii!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Bai caldute cu ulei de parafina pe care il poti cumpara de la farmacie.Tratamentul cu zeama de lamaie care este unul dintre cele mai bune tratamente naturiste, aflate la indemana oricui pentru intaririea si stimularea cresterii unghiilor. Dupa doar o saptamana de folosire a tratamentului, unghiile devin mai rezistente si au un aspect mai sanatos. Zeama de lamaie se aplica de 2-3 ori pe zi pe unghii cu ajutorul unei pensule (din aceea care se foloseste la aplicarea lacului de unghii).
Este foarte important sa se foloseasca doar suc de lamaie proaspat si sa nu se spele mainile timp de 2-3 ore de la aplicarea pe unghii a tratamentului.

1 răspuns:
| hennyka a răspuns:

Acceasi problema o am si eu iar la mine functioneaza foarte bine lotiunea cu vitamina b5 de la farmec iar ca lac baza folosesc tot timpul revalid nail. de asemenea trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa si sa consumi lichide suficiente si mai poti lua in considerare un supliment nutritiv, de exemplu vitamina e. si nu uita sa ai grija de ele si sa nu le lovestiwinking