| Kissdulce a întrebat:

Buna fetelor! am si eu o intrebare ce intaritor de unghii mi s-ar potrivi? Specific: Am unghiile destul de subtiri insa nu se rup rapid dar apar pe ele niste pete albe si nu stiu de ce. Mie o prietene mi-a recomandat in intaritor cu straluciri perlate, voi ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| kscorpio a răspuns:

Incearca sa le ti in ulei caldut. Caldut bine chiar uleu normal de floarea soarelui si mai pui in el si vitamina A uleioasa il incingi si il lasi sa se raceasca cat poti tu sa suporti de cald si ti unghiutzele acolo pana se raceste nu stiu 10 minute un sfert de ora si repeti de mai multe ori chestia asta. O data pe saptamana sau de doua ori timp de mai multe saptamani si o sa ti se intareasaca unghiile.

3 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Petele albe pe unghii in general apar de la lipsa de calciu in corp. De unde rezulta ca ar trebui sa iei calciu daca vrei sa nu iti mai apara.

| CandyHearts a răspuns:

Nu stiu ce intaritor ti s-ar potrivi dar stiu ca tat punctele albe pe unghii cat si pe dinti sunt lipsa de calciu asa ca incearca sa rezolvi mai intai problema din organism si apoi pe dinafara happy

| CandyHearts a răspuns (pentru CandyHearts):

Wups vroiam sa zic "atat punctele albe pe unghii cat si pe..."hee hee