| hambo a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care au mai fost operati sau stiu despre ce e vorba.Acum 8 zile am fost operat la degetul mare de la piciorul stang pentru unghie incarnata,totul bine, astazi cand am fost la al 3 lea control mi-au stors niste sange (sau infectie/puroi) din operatie, iar eu m-am cam speriat.Este in regula? Ei mi-au spus ca s-a prins un loc liber si s-a acumulat sange sau din cauza ca l-am mai fortat... dau funda, va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| leapșa a răspuns:

Nu umbla acolo, decat daca iti spun ei ca ai voie!
Asa, cand mergi, incearca sa nu apesi piciorul pe partea operata. Foloseste calcaiul. Va fi incomod, dar cel putin nu mai faci infectie acolo.
Iar daca personalul medical ti-a curatat rana, las-o asa, la urmatorul control se va ocupa din nou de ea.

| hambo explică (pentru leapșa):

Trebuie sa umblu deoarece mi-au zis sa-mi schimb singur bandajul la 2 zile pana imi vor scoate firele, iar eu nu prea cunosc daca o sa fie ceva diferit sau nu. sau daca s-a mai strans infectie?

1 răspuns: