| stef112 a întrebat:

SALUT TPU! Am si eu o nelamurire! Deci eu sunt gras(nu arat foarte) dar am 85 de kg la 14 ani cu inaltimea de 1.60 eu m-am nascut la 4kg si 750 de gram.(aproape5) si din cauza ca am fost foarte mare nu am stat normal in burta ci (greceste) adica cu picioarele unul peste altul si am avut probleme la picioare(m-am nascut cu ele indoite la "laba" piciorului)asa ca mi-au fost puse in ghips pana l varsta de 1 an si in toata perioada aceasta am luat vitamine. acum sunt gras(cantaresc mult) dar nu parr sa am atat cat arata cantarul.in ultimul timp am inceput sa mai reduc din alimentatie deoarece nu mai am pofta de mancare adica dimineata mananc un covrig si un mar la pranz ceva lichide si seara de obicei mananc mai mult ca in restul zilei dar fie. si astazi m-am cantarit si am vazut cate kg am.:O M-am cam ingrijorat..mentionez ca am un cantar mai vechi ce nu este electronic dar tind sa cred ca este bun. Problema mea este ca in ciuda faptului greutatii mele nu arat pe cat par sa am. adica un prieten de-al meu are 70 kg.ne-am pus amandoi unu langa altul si nu arat ca el. adica el pare mai gras. am burta dar nu iesita in afara ci ca si la nivelul pieptului si sus mi se vad coastele si primele patratel(nu foarte bine definite dar se vad...) si totusi am 85 de kg:O:O! Intrebarea mea este ce ar putea cauza acest lucru?(Adica grasimea mea este compacta sau ce?laughing deoarece alerg si am rezistenta chiar mai bine ca unii din colegi de la scoala care au o greutate normala) Dau Funda pentru cel ce ma lamureste si pe mine!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mariukka a răspuns:

Incearca sa slbesti prin sport

| catal1na a răspuns:

La virsta ta e bine.........la tine oasele sint grele dar nu grasimea

| Ducman_Catalyn_1992 a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci seara mult.si app ia-ti un cantar nou...