| xcos103 a întrebat:

Am si eu o problema am 23 de ani si sunt cam slab pentru înălțimea pe care o am 1.92 m
As dori sa iau ceva suplimente alimentare sau ceva sa mai iau in greutate
De vreo 2 luni iau niste suplimente alimentare (weight gainer se numesc) bogate in carbohidrati dar nu se observa nici o schimbare
Ce imi recomandați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici nu are cum sa se observe vreo schimbare, atata vreme cat nu ai crescut cantitatea de mancare, ma refer la numarul de calorii, trebuind sa se dubleze in cazul tau.

| AlexSalling a răspuns:

Stii, inaltimea pe care o ai trebuie sa fie in conformanta cu cate kilograme ai. Tu avand 1.92, ai arata super la 90 de kilograme. Cate kilograme ai?

| xcos103 explică (pentru AlexSalling):

Vreo 83 de kg

| AlexSalling a răspuns (pentru xcos103):

Iti place cum arata Ben Affleck la 98 de kilograme avand inaltimea ta? Ia-te dupa asta. De ingrasat te poti ingrasa de la multe. Spre exemplu, adauga calorii. Nu iti spun sa te duci la primul fast food pe care il vezi, ci pur si simplu sa mananci dublu fata de ce manca-i pana acum. Mananca 2500 de calorii pe zi si vei vedea ca ajungi la o greutate la care vei arata bine. Asta da, numai pana ajungi la grautatea aceea. Dupa, mananca mai putin, dar nici chiar ca sa te intorci de unde ai plecat. Bafta!

| xcos103 explică (pentru AlexSalling):

Păi e ușor de zis mănâncă dublu dar nu pot sa mănânc decat pana ma satur adica cum mănânc acum daca mănânc mai mult imi vine sa vomit normal nu pot sa mănânc mai mult decat pana ajung la saturație

| AlexSalling a răspuns (pentru xcos103):

Atunci mananca altceva. Chestii cu multe calorii.

| Morfino1 a răspuns:

Cauta steroizi

| AlexSalling a răspuns (pentru Morfino1):

Steroizi? Sa moara ca Rich Piana? Ai minte de 2 lei in cap?

| Morfino1 a răspuns (pentru Morfino1):

Habar nu ai de ce a muri Piana.Si ieram retoric kokar cu cioc