| SinisterStrange a întrebat:

Salut TPU,de cateva zile am urechea stanga infundata,si si aud mai putin, cand ma tin de nas si expir mi se desfunda 2, 3 secunde si aud un fel de zgomot de liliac,nu stiu cum sa va explic,in fine,vreau sa scap imediat,mi-e frica sa nu pierd auzul,pot sta cu urechea langa soba la aer cald? si sa pun alcol boric? va rog, ajutati-ma, funda! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

E vorba de o raceala puternica, ti-a afectat urechea medie si trebuie sa te duci la ORL-ist ca sa se uite in urechea ta si apoi sa-ti dea un tratament. Procedura nu e dureroasa si se face rapid. Nu amana, risti sa ramai fara auz si sa stai prin spitale. Sanatate, ai grija de tine!

3 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ori ești foarte răcit/a, ori ai otita. Du-te la ORL.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un medic degraba. Io nu-s medic, nu stiu ce sa-ti fac.

| GhostRider02 a răspuns:

Du-te la un medic! Bafta!