| Bratu_Ionut_1999 a întrebat:

am si eu o problema! De ceva timp ma doar testiculul stang si rinichiul stang dar asa foarte putin ma mai intapa..am doar 14 ani... poate sa fie ceva grav? Am de ce sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

E posibil sa elimini un calcul urinar. Ar fi bine sa mergi la medic pentru cateva investigatii (ecografie reno-vezicala, rg. renala simpla s.a.)
http://www.i-medic.ro/......la-rinichi

2 răspunsuri:
| Luminou a răspuns:

Nu e grav, e normal din cauza dezvoltarii.

| Bratu_Ionut_1999 explică (pentru Luminou):

Nu e ceva de genu ca am piatra la rinichi sau ca poate am o boala ceva nu stiu... sa nu mai fiu fertil etc? mi-e frica sa nu fie mai rau