| Qweerrrtttyyy a întrebat:

Am si eu o problema. De ieri dimineata am impresia ca am ochiul drept umed, adică vad cu el ca si acum ar fi putin umed sau ca si acum as avea o scama pe gene, dar nu tot timpul. Ochiul este uscat si nici ceva pe gene nu am. Ce poate sa fie? Sunt putin cam speriat. As prefera sa nu imi dați raspunsuri gen " mergi la doctor".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna ziua, draga! happy Imi pare rau, dar trebuie sa-ti spun sa mergi la doctor. Acesta este cel mai in masura sa-si dea cu parerea si sa-ti dea, eventual, un tratament. Sper ca te-am ajutat! Te pup si iti doresc, din suflet, multa sanatate si o dupa-amiaza frumoasa! Pa! kiss

| anonimg a răspuns:

Poate ai stat în curent; sau poate ai dat cu degetul prea mult la ochi.
Te-ar putea ajuta niste picături de la farmacie.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Mergi la farmacie si o sa-ti dea ceva picaturi. Dar... cu ochii nu-i de joaca, orice defete pot avea consecinte, din care unele sunt iremediabile. De aceea iti spun: daca perista mai mult timp aceasta senzatie - vizita la medicul oftalmolog este obligatorie.