| Armaghedon7 a întrebat:

Am si eu o problema imi,, pocnesc"sau,, trosnesc" cum vreti sa ii spuneti articulatiile de la : maini, degete, cap, picioare pana si spatele. Daca ar fi vorba de lipsa de miscare...nu cred deoarece am antrenamente luni miercuri si vineri in weekend sunt toata ziua afara si marti, miercuri si joi alerg cam cate 30-50 de min.Stiti vreun remediu? Si mai am ceva... nu am spatele prea drept cum sa il fac sa il indrept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ArinaMK a răspuns:

Stai drepti la masa!
P.S.:Si eu fac exact la fel:
tot ce sepoate pusca eu puschee hee
E cam greu sa,, te lasi,,
de acest,, viciu,,
Dar trebuie sa te lupti cu tine insati si sa depasesti acest lucru:*
Bafta!
Pls imi dai funda?happy

5 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Reumatismul articular mai da asemenea symtome, consulta sfatul uni medic

| zambethツ a răspuns:

"Pocnirea" articulatiilor genereaza efecte de cavitatie.Cavitatia distruge articulatiile.
Si eu imi trosnesc mai toate oaselestraight face, in toate directiile. Daca nu le pocnesc le simt greoaie, parca n-am forta in ele.Am incercat sa ma las da' n-am reusit inca...
Sincer nici tu nici eu nici nimeni nu trebuie sa mai facem astasad
Cand va "pocniti" articulatiile produceti in articulatie unde de soc cu viteza foarte mare, pe care le percepeti drept "pocnitura". Aceste unde elastice din articulatie(in lichidul sinovial ce lubrifiaza articulatia)produc cavitatie, care duce la uzura prematura a articulatiilor.In timp, obiceiul asta va poate aduce problemesad
Ia niste calciu magneziu+vitamina D:*eu asta o sa iau de luni incolohappy

| kiri11 a răspuns:

Citeste mai multe despre suplimentul flexa plus, te poate ajuta happy

| kiri11 a răspuns:

In cazul articulatiilor genunchilor recomand si banda magnetica knee active. Actioneaza pe baza puterii magnetice happy

| Geanny a răspuns:

In principiu niste vitamine, calciu, dar nu le luat dupa ureche... consulta medicul de familie... sper ca ti-am putut fi de folos:*