| Rishi2347 a întrebat:

Am si eu problema..De ceva timp calc / merg stramb nu foarte mult, mi se duce piciorul intr-o parte mai mult in partea dreapta cel stang si in partea stanga cel drept deci la mijloc..si cam toata incaltamintea mi se strica din cauza asta, ba se roade foarte repede la spate sau se lasa intr-o parte sau se roade înăuntru..Va rog frumos cine a mai intalnit aceasta problema si a tratat-o sa-mi zica si mie.Va multumesc din suflet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Eu zic sa mergi la ortoped. Ai avut accident de curand? Ai probleme cu echilibrul? happy Numai bine! happy

| Rishi2347 explică (pentru TheCritic):

Nu am avut niciun accident,nu am probleme cu echilibrul,doar ca merg intr-o parte, se cunoaste dupa incaltamintea purtata este lasat in spate putin si cate putin si la un momentdat se lasa de tot si numai pot sa port, depinde de ce incaltaminte port, asta la cu talpa joasa, la cea cu talpa ridicata se observa putin si acolo si se roade si inauntrul.

| TheCritic a răspuns (pentru Rishi2347):

Acum inteleg despre ce vorbesti. Si eu am avut aceasta problema cand eram mai mica. Iti va da niste chestii ca sa le pui in incaltari sau incaltari speciale. Numai bine! happy

| axel112 a răspuns:

Poate e din cauza oboseli nu iti e creierul treaz pentru un diagnostic specializat si de incredere du-te si consulta un medic specializa

| Fealure a răspuns:

Am auzit că aceste probleme apar de la un tip de încălțăminte pe care l-ai purtat anterior, (gen UGG-uri) și se tratează prin exerciții și prin încălțăminte specială, dar totuși, du-te la doctor.

| Rishi2347 explică (pentru Fealure):

Sunt baiat, nu am purtat niciodata UGG-uri am sa incerc prin exercitii si incaltaminte speciala..sau am vazut in anumite magazine talpa cu spuma, sau cu pernite de aer. sper ca ma va ajuta.Iti multumesc.