| UltraX44 a întrebat:

am terminat un tratament cu h.pylori, trebuia sa mai iau probiotice dupa ce am terminat antibioticul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Poti sa iei si dupa tratament până iti revii.

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Daca nu ai diaree, nu.

| UltraX44 explică (pentru aXy99):

Chestiia e ca am...

| aXy99 a răspuns (pentru UltraX44):

Atunci continua sa iei 3 zile.
Nu stiu exact ce simptome da infectia cu bacteria asta, dar diareea este de la antibiotice, nu?

| UltraX44 explică (pentru aXy99):

Am luat probiotic doar pe timpul antibioticului

| UltraX44 explică (pentru aXy99):

Dar am avut si o febră.

| aXy99 a răspuns (pentru UltraX44):

Mai bine intrebi medicul de familie.